Jak vybrat správný trezor?

Při výběru trezoru je důležité poradit se s certifikovaným odborníkem v oblasti trezorové techniky. Nejsme pouze prodejci trezorů, ale koncesionář v oblasti bezpečnostní techniky. V případě nákupu u náš Vám garantujeme kontrolu kvality všech nabízených produktů a záruční i pozáruční servis. Další informace najdete v sekci o nás.

1. Certifikace

Při výběru správného trezoru je potřeba si nejdříve určit účel, za kterým ho budeme potřebovat a pak zvolit správnou certifikaci. Následující text Vám představuje certifikace v jednotlivých kategoriích.

V současné době  je hodně těžké zorientovat se v certifikacích trezorů. Velké e-shopy, ale i někteří „odborníci na prodej trezorů“ zneužívají této neznalosti a využívají jí k marketingové propagaci. Díky našim dlouholetým zkušenostem Vám můžeme pomoct se na trhu s trezory skutečně zorientovat.

Domácí trezory a sejfy

Nejlevnější a nejméně bezpečnou kategorií jsou domácí trezory a sejfy. Dělí se na jednoplášťové (poskytují ochranu do cca 20 000 Kč) a dvouplášťové (cca do 50 000 Kč). Některé sejfy mají certifikaci dle evropské normy EN14450 - S1 a S2. To, že sejf nemá bezpečnostní třídu, ale neznamená, že by byl méně kvalitní. Na našem e-shopu nabízíme pouze kvalitní a ověřené značky. V této kategorii doporučujeme především předního výrobce sejfů na evropském trhu BTV a tradičního výrobce z Německa Burg Wächter. Z českých výrobců jsou pak velice oblíbené sejfy Richter Czech.

Certifikace

 Orientační úložná částka

Necertifikované

20 000,-

S1

20 000,-

S2 /dvouplášťové/

50 000

 
   
   

Certifikované trezory

Základní dělení certifikovaných trezorů je dle bezpečnostních tříd. Bezpečnostní třídy určují odolnost trezorů vůči pokusu o násilně překonání zabezpečení. Jsou pak zásadní pro pojišťovny (uvádíme orientační úložné částky, ale každá pojišťovna to má trochu jinak – abyste si byli 100% jisti, tak se informujte ve Vaší pojišťovně). Nejoblíbenější certifikované nábytkové trezory nabízí rakouský výrobce Rottner a český výrobce Profikon.

Bezpečnostní třída

Orientační úložná částka

0 (počet zámků: 1)

150 000,-

1 (počet zámků: 1)

500 000,-

2 (počet zámků: 1)

1 500 000,-

3 (počet zámků: 1)

4 000 000,-

4 (počet zámků: 2)

6 000 000,-

5 (počet zámků: 2)

16 000 000,-

6 (počet zámků: 2)

32 000 000,-

(Nejprodávanější bezpečnostní třídou je třída 1.)

 V případě certifikovaných trezorů je ale zásadní sledovat i další certifikace. Velice důležitá je jejich ohnivzdornost. Trezory mohou být bez certifikace (s protipožární vrstvou) nebo mít certifikaci na počet minut –  ta se pak dělí na certifikaci pro dokumenty a pro data.

Ohnivzdorné trezory

Pro dokumenty: S30P, S60P, S120P - číslo uvádí testovanou odolnost – počet minut, kdy jsou v trezoru dokumenty před požárem ještě chráněny

Pro data:  30DIS/60DIS/S60DIS,120DIS/S120DIS

Zde doporučujeme trezorové skříně IGNIS a německou řadu protipožárních trezorů COMBI-LINE.

Trezory na zbraně

Pro zbraně existuje norma VDMA. Jedná se o německou normu, která trezory rozděluje na A (jednoplášťové) a B (dvouplášťové).  Dále pak existuje česká norma NBÚ, která určuje počet zbraní, pro který je daný trezor vhodný.

Na konec je pak důležité se rozhodnout mezi trezorem do zdi x volně stojícím. Trezory do zdi vycházejí zpravidla cenově podstatně výhodněji, protože masivní zabzepečení stačí pouze z jedné strany. Rozhodně doporučujeme se podívat na sejfy s variabilním nastavením hloubky do zdi - řada JADE.

2. Uzamykání

 Na trhu se objevuje několik typů uzamykání. Nejběžnější variantou je uzamykání na trezorový klíč nebo elektronický zámek. Zde záleží především na Vašich finančních možnostech - uzamykání na elektronický zámek je ale zpravidla mnohem pohodlnější. V případě, že požadujete co nejvyšší zabezpečení, tak nabízíme i trezory a sejfy se zamykáním na trezorový klíč+elektronický zámek. V současné době se na trhu také objevuje novinka - sejfy na otisk prstu. Spousta výrobců má ale s technologií problém. Oveřené sejfy, u kterých nemáme žádné reklamace a fungují na 100% jsou sejfy řady TECNA.

3. Doprava a stěhování

Toto téma je velice důležité. Dopravou se rozumí pouze doručení na místo určení - nikoliv stěhování. U výběru stěhovací služby je nutné hledět především na diskrétnost. Naše firma spolupracuje pouzde s ověřenými stěhovacími službami. Další variantou je, že si stěhování řeší přímo zákazník.

     

s Vámi již od roku 1992

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace

Přihlášení partnera:
Počet položek: 0 | Celkem: 0 Kč

Objednat