Jak vybrat správný trezor?

Při výběru trezoru je důležité poradit se s certifikovaným odborníkem v oblasti trezorové techniky. Nejsme pouze prodejci trezorů, ale koncesionář v oblasti bezpečnostní techniky. V případě nákupu u náš Vám garantujeme kontrolu kvality všech nabízených produktů a záruční i pozáruční servis. Další informace najdete v sekci o nás.

1. Certifikace

Při výběru správného trezoru je potřeba si nejdříve určit účel, za kterým ho budeme potřebovat a pak zvolit správnou certifikaci. Následující text Vám představuje certifikace v jednotlivých kategoriích.

V současné době  je hodně těžké zorientovat se v certifikacích trezorů. Velké e-shopy, ale i někteří „odborníci na prodej trezorů“ zneužívají této neznalosti a využívají jí k marketingové propagaci. Díky našim dlouholetým zkušenostem Vám můžeme pomoct se na trhu s trezory skutečně zorientovat.

Domácí trezory a sejfy

Nejlevnější a nejméně bezpečnou kategorií jsou domácí trezory a sejfy. Dělí se na jednoplášťové (poskytují ochranu do cca 20 000 Kč) a dvouplášťové (cca do 50 000 Kč). Některé sejfy mají certifikaci dle evropské normy EN14450 - S1 a S2. To, že sejf nemá bezpečnostní třídu, ale neznamená, že by byl méně kvalitní. Na našem e-shopu nabízíme pouze kvalitní a ověřené značky. V této kategorii doporučujeme především předního výrobce sejfů na evropském trhu BTV a tradičního výrobce z Německa Burg Wächter. Z českých výrobců jsou pak velice oblíbené sejfy Richter Czech.

Certifikace

 Orientační úložná částka

Necertifikované

20 000,-

S1

20 000,-

S2 /dvouplášťové/

50 000

 
   
   

Certifikované trezory

Základní dělení certifikovaných trezorů je dle bezpečnostních tříd. Bezpečnostní třídy určují odolnost trezorů vůči pokusu o násilně překonání zabezpečení. Jsou pak zásadní pro pojišťovny (uvádíme orientační úložné částky, ale každá pojišťovna to má trochu jinak – abyste si byli 100% jisti, tak se informujte ve Vaší pojišťovně). Nejoblíbenější certifikované nábytkové trezory nabízí rakouský výrobce Rottner a český výrobce Profikon.

Bezpečnostní třída

Orientační úložná částka

0 (počet zámků: 1)

150 000,-

1 (počet zámků: 1)

500 000,-

2 (počet zámků: 1)

1 500 000,-

3 (počet zámků: 1)

4 000 000,-

4 (počet zámků: 2)

6 000 000,-

5 (počet zámků: 2)

16 000 000,-

6 (počet zámků: 2)

32 000 000,-

(Nejprodávanější bezpečnostní třídou je třída 1.)

 V případě certifikovaných trezorů je ale zásadní sledovat i další certifikace. Velice důležitá je jejich ohnivzdornost. Trezory mohou být bez certifikace (s protipožární vrstvou) nebo mít certifikaci na počet minut –  ta se pak dělí na certifikaci pro dokumenty a pro data.

Ohnivzdorné trezory

Pro dokumenty: S30P, S60P, S120P - číslo uvádí testovanou odolnost – počet minut, kdy jsou v trezoru dokumenty před požárem ještě chráněny

Pro data:  30DIS/60DIS/S60DIS,120DIS/S120DIS

Zde doporučujeme trezorové skříně IGNIS a německou řadu protipožárních trezorů COMBI-LINE.

Trezory na zbraně

Pro zbraně existuje norma VDMA. Jedná se o německou normu, která trezory rozděluje na A (jednoplášťové) a B (dvouplášťové).  Dále pak existuje česká norma NBÚ, která určuje počet zbraní, pro který je daný trezor vhodný.

Na konec je pak důležité se rozhodnout mezi trezorem do zdi x volně stojícím. Trezory do zdi vycházejí zpravidla cenově podstatně výhodněji, protože masivní zabzepečení stačí pouze z jedné strany. Rozhodně doporučujeme se podívat na sejfy s variabilním nastavením hloubky do zdi - řada JADE.

 

2. Uzamykání

Na klíč

Jedná se o nejběžnější typ uzamykání. Výhodou trezorů s uzamykáním na klíč je jejich pořizovací cena. Na druhou stranu jde o nejméně pohodlný typ uzamykání s rizikem ztráty trezorového klíče. Tento typ uzamykání doporučujeme především pokud bydlíte s více lidmi, protože není možnost si odemykání „zkoušet“ podobně jako u elektroniky.

Elektronický kód

Trezory se zamykáním na elektronický kód mají vyšší pořizovací hodnotu, ale jsou zase komfortnější pro používání. Zákazníky vždy upozorňujeme, že je potřeba používat kvalitní baterie (90% problémů s uzamykáním je způsobenu používáním nekvalitních baterií). V případě nákupu trezoru na elektronický kód se vždy informujte, jaké baterie jsou vhodné. V případě vybití baterií se pak situace řeší podle modelu – některé modely se otevírají pomocí externího adaptéru či pomocí nouzového klíče. Bezpečnost uzamykání je zpravidla zvýšena zablokováním po několika chybných pokusech.

Na otisk prstu

Sejfy na otisk prstu jsou na trhu poměrně nové. Výrobci mají často problém s jejich funkčností. Ověřenou máme sérii TECNA. Na český trh jsme dodali desítky jejích modelů a zatím bez žadných reklamací. Otevírání funguje výborně a existuje možnost otevření i pomocí elektroniky či nouzového klíče. Z hlediska bezpečnosti se jedná o nejbezpečnější typ uzamykání.

Mechanický kód

Zamykání na mechanický kód kombinuje výhody klíčové i elektronického zamykání. Nemohou Vám dojít baterky a zároveň nemůžete ztratit klíč. Nevýhodou pak je pro někoho zdlouhavé zadávání kódu.

Kombinované uzamykání

Velice doporučujeme kombinované uzamykání (např. klíč+elektronika), které především u levnějších sejfů zvedá jejich zabezpečení. V sejfech s kombinovaným uzamykání je zatím nepřekonaná společnost BTV.

 

3. Doprava a stěhování

Toto téma je velice důležité. Dopravou se rozumí pouze doručení na místo určení - nikoliv stěhování. U výběru stěhovací služby je nutné hledět především na diskrétnost. Naše firma spolupracuje pouze s ověřenými stěhovacími službami. Další variantou je, že si stěhování řeší přímo zákazník.

     

SK

s Vámi již od roku 1992

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace

Přihlášení partnera:
Počet položek: 0 | Celkem: 0 Kč

Objednat