Jak vybrat správný trezor?

Při výběru trezoru je důležité poradit se s certifikovaným odborníkem v oblasti trezorové techniky. Nejsme pouze prodejci trezorů, ale koncesionář v oblasti bezpečnostní techniky. Na trhu působíme již od roku 1992, díky čemuž jsme Vám schopni poskytnout odborné poradenství v oblasti trezorů, sejfů a mechanického zabezpečení. V případě nákupu u náš Vám garantujeme kontrolu kvality všech nabízených produktů a záruční i pozáruční servis. Další informace o naší společnosti najdete v sekci o nás.

1. Certifikace

Při výběru správného trezoru je potřeba si nejdříve určit účel, za kterým ho budeme potřebovat a pak zvolit správnou certifikaci. Následující text Vám představuje certifikace v jednotlivých kategoriích.

V současné době  je hodně těžké zorientovat se v certifikacích trezorů. Někteří „odborníci na prodej trezorů“ zneužívají této neznalosti k marketingové propagaci. Dalším problémem jsou velké všeobecné e-shopy, které často uvádějí zavádějící nebo nepravdivé informace o technických specifikacích. Tyto e-shopy to nemusí dělat nutně záměrně, ale technické specifikace u nich mají na starosti marketéři spravující velké množství kategorií a nejsou schopni problematiku pojmout dostatečně komplexně. Díky našim dlouholetým zkušenostem Vám můžeme pomoct se na trhu s trezory skutečně zorientovat.

Domácí trezory a sejfy

Nejlevnější a nejméně bezpečnou kategorií jsou domácí trezory a sejfy. Dělí se na jednoplášťové (poskytují ochranu do cca 20 000 Kč) a dvouplášťové (cca do 50 000 Kč). Některé sejfy mají certifikaci dle evropské normy EN14450 - S1 a S2. To, že sejf nemá bezpečnostní třídu, ale nemusí znamenat, že by byl méně kvalitní. Certifikace sejfů jsou velmi drahé, a tak je někteří výrobci nenechávají certifikovat, i když by mohli. Díky tomu jsou pak schopni nabídnout lepší ceny. Na našem e-shopu nabízíme pouze kvalitní a ověřené značky. Certifikace a zabezpečení je však vždy nutné řešit s pojišťovnou.

V této kategorii doporučujeme především předního výrobce sejfů na evropském trhu BTV. Pokud máte zájem o levnější ale méně bezpečný sejf, tak doporučujeme sejfy YALE nebo Richter Czech. Pro vyšší úložné částky jsou pak určené trezory, které musí mít certifikaci na bezpečnostní třídu bezpodmínečně viz. níže.

Certifikace

 Orientační úložná částka

Necertifikované

30 000,-

S1

50 000,-

S2 /dvouplášťové/

100 000

 
   
   

Certifikované trezory

Základní dělení certifikovaných trezorů je dle bezpečnostních tříd. Bezpečnostní třídy určují odolnost trezorů vůči pokusu o násilně překonání zabezpečení. Jsou pak zásadní pro pojišťovny (uvádíme orientační úložné částky, ale každá pojišťovna to má trochu jinak – abyste si byli 100% jisti, tak se informujte ve Vaší pojišťovně). Nejoblíbenější certifikované nábytkové trezory nabízí evropský výrobce BTV a český výrobce Profikon.

Klíčovou řadou v I. bezpečnostní třídě je VAMA 1BT. Jedná se o vysoce kvalitní robustní trezory s certifikovanou ochranou do půl milionu ve variantách s elektronickým nebo klíčovým zámkem. Trezory převyšují konkurenční trezory v I. bezpečnostní třídě svou ochranou a kvalitou oceli. Na trhu je v současné době hodně trezorů, které sice mají certifikaci na první bezpečnostní třídu, ale z hlediska reálné ochrany se nedají srovnávat. Naším cílem je primárně poskytovat trezory, za které se můžeme zaručit z hlediska kvality, servisu a díky našemu velkoobchodnímu napojení na výrobu také ceny.

Bezpečnostní třída

Orientační úložná částka

0 (počet zámků: 1)

150 000,-

1 (počet zámků: 1)

500 000,-

2 (počet zámků: 1)

1 500 000,-

3 (počet zámků: 1)

4 000 000,-

4 (počet zámků: 2)

6 000 000,-

5 (počet zámků: 2)

16 000 000,-

6 (počet zámků: 2)

32 000 000,-

(Nejprodávanější bezpečnostní třídou je třída 1.)

 V případě certifikovaných trezorů je ale zásadní sledovat i další certifikace. Velice důležitá je jejich ohnivzdornost. Trezory mohou být bez certifikace (s protipožární vrstvou) nebo mít certifikaci na počet minut –  ta se pak dělí na certifikaci pro dokumenty a pro data.

Ohnivzdorné trezory

Pro dokumenty: S30P, S60P, S120P - číslo uvádí testovanou odolnost – počet minut, kdy jsou v trezoru dokumenty před požárem ještě chráněny

Pro data:  30DIS/60DIS/S60DIS,120DIS/S120DIS

Zde doporučujeme trezorové skříně IGNIS a řady trezorů v 1. bezpečnostní třídě GranitSafe (S30P) a Garant (S60P).

Trezory na zbraně

Jste-li majitelem střelné zbraně, máte povinnost dle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivech dodržovat následující podmínky pro bezpečné uschování.

Střelné zbraně do 2 kusů či střelivo do 500 nábojů – držitel zbraní a střeliva je povinen tyto předměty vhodně zabezpečit proti ztrátě, odcizení nebo zneužití.

Zde stačí pouze necertifikovaný sejf.

Střelné zbraně do 10 kusů nebo střelivo do 10 000 nábojů – držitel zbraní a střeliva je povinen tyto předměty uložit do uzamykatelné ocelové schránky nebo skříně či zvláštního uzamykatelného zařízení. Zvláštní uzamykatelné zařízení musí splňovat technické požadavky, které stanovuje prováděcí právní předpis.

Trezor musí mít evropský certifikát pro bezpečnostní třídu S1 a certifikát na 15 odporových jednotek.

Střelné zbraně do 20 kusů nebo střelivo do 20 000 nábojů

Pokud vlastníte 11 nebo více zbraní, jste povinni mít trezor v I. bezpečnostní třídě. V případě vlastnictví více než 20 zbraní je dle platného zákona 13/2021 povinností zbraně rozdělit do několik trezorů.

2. Uzamykání

Na klíč

Jedná se o nejběžnější typ uzamykání. Výhodou trezorů s uzamykáním na klíč je jejich pořizovací cena. Na druhou stranu jde o nejméně pohodlný typ uzamykání s rizikem ztráty trezorového klíče. Tento typ uzamykání doporučujeme především pokud bydlíte s více lidmi (obvykle levné sejfy pro studenty na kolejích), protože není možnost si odemykání „zkoušet“ podobně jako u elektroniky.

Elektronický kód

Trezory se zamykáním na elektronický kód mají vyšší pořizovací hodnotu, ale jsou zase komfortnější pro používání. Zákazníky vždy upozorňujeme, že je potřeba používat kvalitní baterie (90% problémů s uzamykáním je způsobenu používáním nekvalitních baterií). V případě nákupu trezoru na elektronický kód se vždy informujte, jaké baterie jsou vhodné. V případě vybití baterií se pak situace řeší podle modelu – některé modely se otevírají pomocí externího adaptéru či pomocí nouzového klíče. Bezpečnost uzamykání je zpravidla zvýšena zablokováním po několika chybných pokusech.

Na otisk prstu

Sejfy na otisk prstu jsou na trhu poměrně nové. Výrobci mají často problém s jejich funkčností. Ověřenou máme sérii TECNA. Na český trh jsme dodali desítky jejích modelů a zatím bez žadných reklamací. Otevírání funguje výborně a existuje možnost otevření i pomocí elektroniky či nouzového klíče. Z hlediska bezpečnosti se jedná o nejbezpečnější typ uzamykání.

Mechanický kód

Zamykání na mechanický kód kombinuje výhody klíčové i elektronického zamykání. Nemohou Vám dojít baterky a zároveň nemůžete ztratit klíč. Nevýhodou pak je pro někoho zdlouhavé zadávání kódu.

Kombinované uzamykání

Velice doporučujeme kombinované uzamykání (např. klíč+elektronika), které především u levnějších sejfů zvedá jejich zabezpečení. V sejfech s kombinovaným uzamykání je zatím nepřekonaná společnost BTV.

3. Specializované e-shopy vs. velké "všeobecné" e-shopy

V poslední době se nám hromadí žádosti o servis sejfů zakoupených na nějakém z velkých e-shopů. Velké e-shopy zpravidla neposkytují servis napřímo a často uvádějí u trezorů nepravdivé specifikace (velmi často např. ohledně protipožárních certifikací). Některé trezory a sejfy jim dodáváme (na českém trhu jsme např. výhradním zástupcem společnosti BTV) a zajišťujeme u nich pak servis my, ale bohužel nabízejí i spousty produktů, které jsou dovány zahraničními firmami (často z Číny nebo ze Slovenska) a ty nejsou schopny zajistit efektivní servis (případně se jedná o akci v řádu měsíců a zákazníci se pak obracejí na nás). Naše firma na trhu působí již od roku 1992 s výhradně českým kapitálem a jako koncesionář v oblasti bezpečnostní techniky jsme Vám schopni s výběrem a případným servisem pomoct. Díky tomu, že jsme největší importér trezorů do ČR jsme schopni poskytnout i bezkonkurenční ceny.

4. Doprava a stěhování

Toto téma je velice důležité. Menší zásilky posíláme po České republice i na Slovesko pomocí společnosti GLS. U větších trezorů spolupracujeme s rakouskou společností Gebrüder Weiss. Dopravou se rozumí pouze doručení na místo určení - nikoliv stěhování. U výběru stěhovací služby je nutné hledět především na diskrétnost a spolehlivost.

Stěhování u nás řešíme buď s našimi techniky nebo v případě velkých trezorů spolupracuje s námi ověřenými stěhovacími službami. Další variantou je, že si stěhování řeší přímo zákazník.

5. Instalace

Instalací trezoru se rozumí jeho zabudování/ukotvení. Trezor je možné používat bez ukotvení, ale tuto variantu rozhodně doporučujeme, protože se tím výrazně zvyšuje úroveň zabezpečení. U sejfů/trezorů do 200 kg je ukotvení téměř bezpodmínečné, ale doporučujeme ho i u těžších trezorů. Naši technici používají zdravotně nezávadné chemické kotvení, které máme dlouhodobě ověřené. Ještě bezpečnější variantou je však zabudování trezoru do zdi. Trezory do zdi jsou obvykle levnější než podobně rozměrné volně stojící trezory, protože musí být bezpečně chráněné pouze z jedné strany. Naší specialitou jsou sejfy do zdi s nastavitelnou hloubkou - řady JADE a ALPHA, u nichž je možné hloubku variablně nakonfigurovat dle potřeby při 100% zachování zabezpečení.

     

SK

s Vámi již od roku 1992

Přihlášení partnera:




Počet položek: 0 | Celkem: 0 Kč

Objednat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Nastavení cookies