Zajímavosti: největší loupež v historii

Zajímavosti: největší loupež v historii

Největší loupež v historii, kdy byl vyloupen trezor v bance, se stala v lednu 1976 v Bejrůtu. Dodnes se přesně neví, kdo za touto akcí stál. Podle jedněch zdrojů by se mohlo jednat i o členy britských speciálních jednotek SAS. K lupu došlo v době kdy v Bejrůtu zuřily boje mezi křesťanskými milicemi a muslimskými bojovníky. Město bylo pod palbou a banka British bank of Middle East se nacházela v centru bojů. Na banku zaútočila 9-ti členná skupina maskovaných mužů.

Situace byla velmi nepřehledná a znepřátelené strany si myslely, že právě ta druhá porušila právě dohodnuté příměří. Trezor v bance měl nedobytné pancéřové dveře, skupina se proto soustředila na stěny okolo dveří kde položila nálože. Jejich rozmístění trvalo několik hodin. Po jejich odpálení se ve zdi objevil otvor, kterým byl trezor vyloupen. Částka lupu byla rekordní -  šlo o 9000kg zlata.Tato loupež, která je zapsána i v Guinnessově knize rekordů, vynesla lupičům částku ve výši 50 milionů dolarů. Celá akce podle odborníků napovídá, že se jednalo o perfektně připravenou a provedenou akci, kterou mohla zrealizovat pouze špičková speciální jednotka. Právě SAS mezi ně patří a vzhledem k tomu, že v jsou v trezorech často i citlivá data, na kterých mají zájem tajné služby, mohlo by se o tuto organizaci jednat.

12.05.2009

 
 

ARCHIV

     

SK

s Vámi již od roku 1992

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace

Přihlášení partnera:
Počet položek: 0 | Celkem: 0 Kč

Objednat