Ukradené trezory vylovil jeřáb ze dna Vltavy

Cca  dvacet uloupených trezorů má na svědomí trojice zlodějů, kterou policie zadržela minulý týden v Praze. Uloupené nábytkové trezory pachatelé v několika případech shodili do Vltavy, potápěči hasičského záchrannégho sboru v pondělí našli u Rašínova nábřeží tyto trezory dva.
 
Trezory nyní půjdou na expertízu, aby bylo možné zjistit, odkud pochází a jakým způsobem byly otevřeny," objasnila mluvčí s tím, že policisté neustále nacházejí k případu nové skutečnosti.Pachatelé jsou již ve ...............................vyšetřovací vazbě.

Pozůstatky z loupeží se podle všeho nacházejí i na dalších místech v Praze a okolí. "Vyšetřovatelé ví o dalších místech, kde by se mohly zbylé trezory, nebo jejich části, nacházet. Hledaní bude pokračovat i ve sběrnách druhotných surovin," přiblížila Rösslerová.

Pachatele policisté zadrželi minulý týden v Praze 9 krátce po činu.

Dvojice mužů ve věku 36 let, z nichž jeden se živil v Praze jako taxikář, již byla obviněna z jedenácti loupežných skutků. Oba jsou ve vazbě a hrozí jim až osmileté vězení. Za podílnictví hrozí stejný trest i 29letému muži. O osm let starší ženu teprve policisté za napomáhání obviní 

"Víme však ještě o dalších deseti skutcích, ze kterých je podezříváme a z nichž jim v blízké době sdělíme obvinění," doplnila mluvčí. Celková škoda se tak vyšplhá zhruba na sedm milionů korun.

Dva hlavní organizátoři si obchody, kde se kradlo, svědomitě tipovali. Aby si zajistili úspěch, testovali falešnými poplachy délku doby, za kterou na místo dorazí ostraha. Když vše pečlivě připravili, přijeli s dodávkou, násilím se probourali do objektu a trezor odnesli.

Ne vždy však vyšlo vše perfektně. Například při krádeži v supermarketu v Horních Počernicích zlodějům vypadl trezor se 600 tisíci z auta a museli odjet bez něj.

podle zdroje-idnes

 

23.04.2013

 
 

ARCHIV

     

SK

s Vámi již od roku 1992

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace

Přihlášení partnera:
Počet položek: 0 | Celkem: 0 Kč

Objednat