Češi mají v držení až osm set samopalů-mají je v trezorech?

Češi mají v držení až osm set samopalů-mají je v trezorech?
Samopal, kterým v Bratislavě vraždil člen střeleckého klubu vojáků v záloze Harman, je v Česku zakázanou zbraní. Držet ji legálně ale může přesto několik stovek lidí – ti však od policie museli získat speciální výjimku. Tito lidé jsou pak pod přísnou kontrolou.

Jinak samopaly oficiálně používají jen bezpečnostní sbory a armáda. Ta je v rámci cvičení půjčuje například členům aktivních záloh, ale po cvičení je musejí vrátit zpět.

Mnoho lidí však podle Komárka může v ČR oficiálně koupit a vlastnit civilní verzi samopalu, ta je ale na rozdíl od původní vojenské upravena tak, že nestřílí v dávkách, nýbrž vždy jen po jednom náboji. V tomto případě už nemusí žádat o výjimku.

Jak uvedl ředitel služby pro zbraně a bezpečnostní materiál českého policejního prezidia Milan Komárek,podobné zbraně musejí být vždy uloženy v trezoru nebo skříní k tomu určené, v případě jejich většího množství musí majitel zajistit speciální trezorovou místnost.

20.09.2010

 
 

ARCHIV

     

SK

s Vámi již od roku 1992

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace

Přihlášení partnera:
Počet položek: 0 | Celkem: 0 Kč

Objednat